„Żyj aktywnie, pozytywnie”

Categories: | Author: Krystyna Fischer-Bąk | Posted: 2019-10-02 | Views: 95

 Świetlica SP7 w Ostrowie Wielkopolskim włączyła się w obchody Światowego Dnia Serca. Święto to powstało z inicjatywy Światowej Federacji Serca WHF. Przebiega w ponad 120 krajach świata od 24 września 2000 r.

 W naszej szkole promocja zdrowia trwa od wielu lat, ale pod koniec września tematyka zdrowia układu krążenia człowieka częściej pojawia się na zajęciach szkolnych i opiekuńczo-wychowawczych.

W tym roku skupiliśmy się na wskazówkach postępowania dla dorosłych-rodziców naszych wychowanków. Zalecenia profilaktyczne zostały umieszczone na dwóch  gazetkach ściennych. Na pierwszej płaszczyźnie umieszczono najważniejsze zalecenia do codziennego stosowania aby zapobiegać chorobom serca, czyli: zdrowa dieta, aktywność fizyczna, regularne badania profilaktyczne, zaprzestanie palenia, dbałość o czystość wdychanego powietrza.
Każdego roku na świecie 17,5 mln ludzi umiera z powodu chorób krążenia. Niestety liczba ta ma co roku tendencję wzrostową. Poprzez zainteresowane dzieci tą tematyką, chcemy trafić do rodziców. Na drugiej gazetce zamieszczono informacje na temat objawów zawału serca i zasad postępowania z poszkodowanym przytomnym i bez kontaktu.
Obie gazetki ozdobiły papierowe serca -składanki, wykonane przez najmłodsze dzieci. Szczególnie wyróżniono hasła: Bądź pogodny i uśmiechnięty! Bądź serdeczny dla innych!
Aktywnie i pozytywnie przygotowywano się do nowej pory roku. W dniach poprzedzającym wydarzenie Dnia Serca wykonano prace plastyczne, które pozytywnie nastrajają do nadchodzącej jesieni: „Koło przyjaźni”-złożone z wyciętych sylwet rąk uczniów klas pierwszych i pracę „Kocham jesień”. W miarę możliwości jak najczęściej korzystano także z placu zabaw i sali zabaw Radosnej Szkoły.
Autor: Izabela Lis
 
Galeria - zobacz