Jestem Fit

Categories: | Author: Krystyna Fischer-Bąk | Posted: 2015-10-07 | Views: 328

W dniach 4 i 5 września 2015 r. nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 7 : p. Jolanta Kasprzak,  p. Renata Wilkowska-Koperdowska, p. Izabela Lis uczestniczyły w Szkoleniu zakresu edukacji  i profilaktyki zdrowotnej Jestem Fit! dla przedstawicieli kadry pedagogicznej z województwa wielkopolskiego.

Szkolenie zrealizowano w ramach projektu ” Wielkopolska Onkologia”. Nauczycielki dowiedziały się, jak dbać o zdrowie, jak przeprowadzać samobadanie i samokontrolę.  Poznały sposoby  badania : BMI, WHR, składu ciała oraz  innych mierników pozytywnych. Poznały zalecenia w zakresie aktywności fizycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przeprowadziły na sobie Test Ruffiera, oceniający wydolność fizyczną człowieka. Skosztowały zdrowych i dietetycznych posiłków. Cennym efektem szkolenia było przekazanie dla naszej szkoły Pakietu Edukacyjnego wraz z ciśnieniomierzem oraz urządzeniem służącym do nieiwazyjnego pomiaru saturacji krwi . W skład Pakietu weszły także plakaty promujące zdrowy styl życia oraz zestawy puzzli dla uczniów klas I-III.

 Z informacjami ze Szkolenia „ Jestem Fit!”została zapoznana cała Rada Pedagogiczna naszej szkoły. Teraz czas na utrwalenie wiedzy i codzienną dbałość o  zdrowie nauczycieli, uczniów    i rodziców.

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem pomocy z Pakietu Edukacyjnego już się rozpoczęły. Na korytarzu zawisły plakaty o zdrowiu. Dzieci z klas pierwszych poznały jak właściwie skomponować śniadanie do szkoły. Uczniowie klasy 2d  układali  puzzle z piramidą zdrowia.

Bądźmy wszyscy Fit!

Autor: Izabela Lis 

 

Zobacz galerię