Zdrowe odżywianie

Categories: | Author: Krystyna Fischer-Bąk | Posted: 2015-10-21 | Views: 342

W Szkole Podstawowej nr 7 imienia gen. Józefa Bema sklepik szkolny prowadzony jest przez ajenta.

Jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie, dlatego jeszcze przed wejściem w życie nowego rozporządzenia podejmowaliśmy działania, które prowadziły do tego, aby w sklepiku szkolnym nie było tzw. śmieciowego jedzenia, napojów gazowanych.
Obecnie sklepik szkolny w pełni respektuje zapisy rozporządzenia oferując dzieciom szeroki asortyment zdrowych przekąsek i napojów. Nasi uczniowie mogą zjeść m. in. sałatkę owocową, jogurt z musli i owocami, kanapki. Wśród napojów jest woda, kawa zbożowa z mlekiem i miodem.
Do zakupu zachęcają ciekawe nazwy przekąsek – np. „kromka wuja Tomka”, „owocowa wyspa” i napojów – „eliksir mądrości” oraz konkursy, w których dzieci mogą się wykazać wiedzą z różnych dziedzin.
Sklepik promuje hasło: „Jem smacznie, zdrowo, kolorowo” wpisując się w działania Szkoły Promującej Zdrowie.

Galeria zobacz