54 Ogólnopolski Rajd

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-09-16 | Views: 1015

Jesień Chopinowska

W niedzielę, 13 września, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 54 Ogólnopolskim Rajdzie ,,Jesień Chopinowska”.

Było ciepło, pięknie świeciło słońce, z przyjemnością przebyliśmy 8 kilometrową trasę: Tarchalskie – pomnik Ferdynanda Radziwiłła – rezerwat ,,Wydymacz” – pałacyk w Antoninie. W rajdzie brało udział 50 uczniów z klas II – VI pod opieką Izabeli Lis, Marii Kuczer – Dobiszewskiej, Renaty Koperdowskiej, Aurelii Paczkowskiej, Małgorzaty Wieczorek i Danuty Żywicy. Towarzyszyli nam również niektórzy rodzice. Dzieci chętnie brały udział w zabawach zręcznościowych, zdobywając drobne nagrody rzeczowe. Dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody w konkursie plastycznym.  Konrad Voigt zajął I miejsce i Natalia Pokrywa otrzymała wyróżnienie. Konkurs odbywał się pod hasłem: ,,Przyrodnicze skarby rezerwatu przyrody  Wydymacz”. Wszyscy uczestnicy rajdu zwiedzili też podziemia kaplicy Radziwiłłów i poznali ciekawostki historyczne związane z tym miejscem.

autor: Aurelia Paczkowska

Galeria-zobacz