Uczniowie Siódemki na „Eko- lekcji”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2023-10-17 | Views: 114

We wtorek, 17 października uczniowie klasy II b wzięli udział w niecodziennej lekcji ekologii.

Zajęcia miały miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej w Parku Przygód Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, do którego najmłodsi przyjechali kolejką turystyczną. Spotkanie z ekologią miało na celu przybliżenie drugoklasistą zagadnień związanych z niską emisją, małą retencją i segregacją odpadów. Swoją przygodę z ekologią, uczniowie rozpoczęli w Parku Olbrzymich Owadów, gdzie mieli doskonałą okazję, aby odkryć tajemnice przyrody oraz poznać świat pszczół i innych owadów. Nie zabrakło warsztatów plastycznych, podczas których młodzi ekolodzy mogli stworzyć swoje własne, unikatowe owady. Zwieńczeniem działań było otrzymanie dyplomu „Młodego Ekologa”. Opiekę podczas zajęć sprawowała Violetta Lebda i Beata Krakowska.

Dbajmy wspólnie o nasze środowisko!