Agata Grobelna – laureatką III etapu XXII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-04-18 | Views: 435

16 kwietnia 2018 r w Poznaniu ogłoszono wyniki III etapu XXII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, przyrody i tradycji, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, a patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. W czasie konkursu uczniowie odpowiadali na pytania związane z powstaniem wielkopolskim, zabytkami, przyrodą naszego regionu, a także prezentowali sylwetki wybitnych Wielkopolan. Niebywałą wiedzą na temat naszej Małej Ojczyzny wykazała się Agata Grobelna z klasy IVs, która została laureatką konkursu i zakwalifikowała się do IV (ostatniego) etapu. Serdecznie gratulujemy Agacie i trzymamy kciuki 10 czerwca w czasie zmagań wojewódzkich. Uczennica przygotowywała się do poszczególnych etapów konkursu pod opieką pani Małgorzaty Wieczorek.