I nagroda za odpady dla „Siódemki”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-05-05 | Views: 339

„O środowisko dbamy – więc baterie, kartoniki i płyty zbieramy!”

Szkoła Podstawowa nr 7 wzięła udział w X Jubileuszowym konkursie majOSTaszkowym, który przebiegał pod hasłem „O środowisko dbamy – więc baterie, kartoniki i płyty zbieramy!”.

Przedsięwzięcie miało na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów poprzez wyrobienie nawyku segregacji odpadów podlegających recyklingowi. Organizatorem konkursu była Gmina Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO" S.A . Konkurs skierowany był do ostrowskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Akcja ekologiczna „zbiórki surowców wtórnych” zakończyła się sukcesem. Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie „Siódemki” w zbiórce kartoników po napojach i stanęli na najwyższym stopniu podium. Odpady kartonowe są niebywale wartościowym surowcem. Odzyskuje się z nich wysokiej, jakości włókno celulozowe, które wykorzystuje się do produkcji papierów o szerokim wachlarzu zastosowań. W sobotę 5 maja 2018 roku podczas festynu miejskiego na Piaskach Szczygliczka odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego. Uczniowie wraz z dyrektorem szkoły panią Urszulą Twardowską i koordynatorami panią Elżbietą Bachorską i panią Violettą Lebdą odebrali nagrodę dla całej społeczności uczniowskiej "Siódemki", którą wręczyła prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek. Coroczny udział uczniów naszej szkoły w konkursie majOSTaszkowym, to wspaniała lekcja z zakresu ekologii, ochrony środowiska… .

Wszystkim zaangażowanym DZIĘKUJEMY za aktywne uczestnictwo w ekologicznym przedsięwzięciu!