Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Magia Liczb”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-05-26 | Views: 380

23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już XVIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Magia Liczb”.

Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III z ostrowskich szkół podstawowych. Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z edukacji matematycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Trzesniewski Szymon Ia, Sorbjan Kinga Ib, Prudlik Maksymilian IIb, Wysocka Maja IIb, Palczewski Cyprian IIIa, Wojtysiak Amelia IIIa. Młodzi matematycy znakomicie poradzili sobie z zadaniami. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą

i umiejętnościami logicznego myślenia w rozwiązywaniu złożonych zadań tekstowych. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła w każdej kategorii wiekowej laureatów, którym dyplomy i nagrody książkowe wręczyły Pani  naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim Jolanta Maćkowiak oraz pani dyrektor SP9  Justyna Uciechowska.

Ogromne brawa należą się naszym  pierwszakom:

I miejsce zajął Szymon Trześniewski z klasyIa Ia

II miejsce Kinga Sorbjan z klasy Ib

Laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

autor: R.Wilkowska-Koperdowska