Międzyszkolny Konkurs Plastyczny w SP1

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-10-18 | Views: 428

W dniu 17 października w SP1 już po raz szesnasty spotkali się uczniowie ostrowskich szkół, by wziąć udział w konkursie  plastycznym.

W związku z obchodami 100–lecia odzyskania niepodległości konkurs odbył się pod hasłem,, Piękno kraju ojczystego w utworach Marii Konopnickiej”. Celem konkursu było ukazanie piękna naszego kraju oczami dziecka. Zgromadzonych uczniów i ich opiekunów powitały wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka  oraz Pani dyrektor szkoły Dorota Grześkowiak. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z  klasy Ia:Jackowiak Antonina, Natalia Tomaszewska, Nicola Przybylska, z klasy IIa Załustowicz Antonina, IIb Dębowa Zuzanna, IIc Bachman Amelia, z klasy IIIb Maja Lis, Marta Stachurska, Maksymilian Prudlik. Uczniowie wykonali piękne, kolorowe prace, które oceniła profesjonalna  komisja plastyków w składzie Pani Barbara Zabłocka oraz Anna Zielińska-Wiśniewska.  Drużyna z klasy IIIb zdobyła III miejsce, a uczniowie  w nagrodę otrzymali książki z wierszami Marii Konopnickiej.

Gratulujemy młodym artystom sukcesu!

autor: Renata Koperdowska