IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-12-09 | Views: 386

28 listopada w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek odbył się w IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki.

Rokrocznie zmienia się temat konkursu. Był czas na piosenki patriotyczne, filmowe, Agnieszki Osieckiej, polskiego rocka lat 80, Jacka Cygana oraz Anny Jantar czy turystyczne i piosenki z bajek. W tym roku tematem były piosenki o Polsce. Do konkursu przystąpiło w sumie 81 uczestników ze szkół podstawowych powiatu ostrowskiego, występujących w dwóch grupach wiekowych – klasy 1-4 i 5-8. Usłyszeliśmy wiele piosenek o Polsce oraz pieśni patriotycznych o różnym charakterze i często oryginalną interpretacją. Uczestnicy wykorzystywali także stroje ludowe, wojskowe i harcerskie.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro wokalistów, a wysokie trzecie miejsca zdobyły: Helena Popiel (kategoria 1-4) oraz Maria Kupczyk i Marta Popiel (obie z kategorii 5-8).

Serdecznie gratulujemy!

autor: Justyna Wojtkowiak