Laureatki Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Opowiedz mi bajkę…”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-12-16 | Views: 395

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 Jagoda Nowak i Marta Popiel zostały laureatkami konkursu literackiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem konkursu jest kształtowanie wyobraźni  dzieci, doskonalenie umiejętności pisania tekstów  i promocja młodych talentów literackich. W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V a Marta Popiel za bajkę ,,A to ci niespodzianka”, drugie miejsce zdobyła Jagoda Nowak z klasy V a  za bajkę ,,Przygoda Henia”. Należy dodać, że teksty zostały samodzielnie przez młode artystki zilustrowane. Marta wykonała z papieru gazetowego wydzierankę, która przedstawiała bohaterów jej utworu. Praca jest tak doskonale ,,wydarta”, że stała się motywem całego zbioru bajek wydanego przez Bibliotekę Publiczną. Jagoda natomiast w piękny sposób wykonała  kredkami ilustracje do swojej bajeczki o misiu Heniu. Nagrodzone  teksty dziewcząt są mądre, ciekawe i zawierają morał. Mówią o wierności w przyjaźni, tolerancji i szacunku dla inności. Laureatki otrzymały dyplomy i książki, w których zamieszczone zostały wszystkie nagrodzone teksty. Wydanie książkowe  bajek zachwycają swoją formą; są niezwykle kolorowe i estetyczne. W środę 12 grudnia w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego odbyła się uroczystość podsumowania konkursu. Opiekunem utalentowanych dziewcząt jest polonistka Grażyna Krolek.

autor: Grażyna Krolek