XXIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-03-24 | Views: 364

20 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas II-III pod hasłem „Z ekologią za pan brat…”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III B: Olga Kurczaba oraz Maksymilian Prudlik, których do konkursu przygotowała nauczycielka Renata Wilkowska-Koperdowska. Celem konkursu  było uświadomienie młodym ludziom konieczności dbania o środowisko naturalne i rozwijanie proekologicznych postaw. Konkurencja była duża, do konkursu przystąpiło 11 ostrowskich szkół. Uczestnicy najpierw rozwiązali test sprawdzający wiedzę ekologiczno-przyrodniczą, a następnie wykonali zadania praktyczne: rozpoznawali znaki ekologiczne na opakowaniach, układali puzzle , wykonywali prace plastyczne z pomysłami jak dbać o środowisko. Po zmaganiach konkursowych, dzieci wzięły udział w pokazie doświadczeń pt. ”Eksperymentujemy- uczymy się w praktyce”. Następnie ogłoszono wyniki. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, Nadleśnictwo Antonin oraz prywatnych sponsorów. Uczniowie do szkoły wrócili z nagrodą –pięknym srebrnym świerkiem, który został posadzony w otoczeniu naszej szkoły i będzie przypominał nam jak ważna jest przyroda wokół nas.

Renata Wilkowska-Koperdowska