Wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-05-06 | Views: 343

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku był organizatorem XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka.

Celem wydarzenia jest zachęcanie młodzieży do twórczości literackiej, pobudzanie wrażliwości poetyckiej i promowanie młodych talentów. W tegorocznej edycji konkursu w kategorii szkół podstawowych przyznano trzy główne miejsca i trzynaście wyróżnień. W konkursie wzięło udział 123 młodych autorów z całej Polski, z których każdy mógł przesłać 5 swoich  tekstów. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Ostrowa Wielkopolskiego. Marta Szymczak- uczennica klasy V a- otrzymała wyróżnienie za wiersz ,,Nasze dziewczyny”. Jury w składzie:  Ewa Gruca- dziennikarka, miłośniczka literatury dziecięcej i Maciej Woźniak- poeta, eseista, krytyk literacki, dostrzegło w tekście Marty oryginalną treść, humor i bogactwo środków językowych. Nagrodzone w konkursie  utwory zostaną wydane przez organizatorów w tomiku poetyckim ,,Randka z Erato”. Marta ukazała w swoim wierszu, że każda dziewczyna może realizować w życiu  upragnione marzenia i stawiać przed sobą  najtrudniejsze cele. Gratulujemy Marcie sukcesu, życzymy wytrwałości w doskonaleniu literackiego pióra. Opiekunem uczennicy jest Grażyna Krolek- nauczyciel języka polskiego.

autor: Grażyna Krolek