Kolejny sukces młodych plastyków z naszej placówki

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-05-23 | Views: 399

23 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie III Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Tradycje i zwyczaje Wielkanocne - Palma Wielkanocna”.

Ideą konkursu było ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świąt Wielkanocnych. W tej artystycznej imprezie wychowankowie „Siódemki” zdobyli aż trzy nagrody. Dzieci pracujące pod kierunkiem nauczycielki Violetty Lebdy na zajęciach plastycznych wykorzystały gałązki wierzby, bukszpanu, rafii, wstążeczek oraz własnoręcznie wykonanych różnokolorowych kwiatów z krepiny wykonały wielkanocne palmy. Przepiękne rękodzieła można było podziwiać na wystawie, która towarzyszyła podsumowaniu konkursu. Uczennice klasy czwartej „b” – Wiktoria Calik, Julianna Grzeszczyk oraz Laura Grzeszczyk otrzymały dyplomy wraz z nagrodami książkowymi. Konkurs był doskonałą okazją do prezentacji i konfrontacji umiejętności twórczych młodych artystów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych!