MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „DBAM O ZDROWIE”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-05 | Views: 381

Powszechnie wiadomo, że zdrowe odżywianie ma wpływ na nasze zdrowie, a zakorzenione od najmłodszych lat „dobre nawyki” procentują w przyszłości.

Aby zwrócić uwagę dzieci na zbilansowaną dietę i różne formy aktywności Szkoła Podstawowa nr 14 zorganizowała Międzyszkolny Konkurs „Dbam o zdrowie”. Konkurs składał się z 2 etapów - najpierw uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie uwzględniając produkty bogate w białka, witaminy i sole mineralne, a następnie prezentowali wybraną aktywność fizyczną. Drużyna „Siódemki”  kładzie: Faustyna Blandzi, Aleksandra Rusek, Oliwia Kuroszczyk, Natalia Pokrywa, Wiktoria Klupiećwspaniale zaprezentowała śródziemnomorską kuchnię hiszpańską oraz zaprosiła gości na pokaz tańca flamenco.

Komisja doceniła przygotowanie uczennic przyznając im 1 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

autor: Małgorzata Wieczorek