„Mistrz Ortografii”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-16 | Views: 387

Słowa Janusza Korczaka:

,,Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz"

14 czerwca w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XXI  edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Konkurs objęty jest  patronatem Rady Języka Polskiego oraz Pani  Beaty Klimek Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem konkursu jest wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni. Konkurs odbywał  się w III etapach. Treści zadań i dyktanda recenzował profesor Andrzej Markowski. Do pierwszego etapu przystąpiło około 1300 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy II – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy VII i II – III gimnazjum. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem oraz testem ortograficzno–interpunkcyjnym. Uczeń naszej szkoły Wiktor Zborowski z klasy III b, którego opiekunem jest nauczyciel Renata Wilkowska-Koperdowska, doskonale poradził sobie na każdym etapie z zadaniami konkursowymi i został  laureatem XXI edycji Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii”. Podczas uroczystego podsumowania, wszystkich uczestników przywitała  Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych. W tegorocznym podsumowaniu wzięła również udział Pani Anna Grabek Dyrektor Wydziału i Sportu. Gościem specjalnym był profesor Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie, który swoim wykładem na temat etymologii imion uświetnił przebieg uroczystości.

Laureatowi jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

autor: Renata Wilkowska-Koperdowska

Galeria - zobac