Uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 laureatką XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-12-06 | Views: 135

,,List do Świętego Mikołaja”

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce Zdroju zorganizowała XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki ,,List do Świętego Mikołaja”.

 

 

  Konkurs ma  charakter otwarty. Mogą w nim brać udział dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski. Jego celem jest rozwijanie umiejętności wypowiadania się w piśmie, rozbudzanie kreatywności i wrażliwości. W tegorocznej edycji jury nagrodziło ogółem 17 listów. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Ostrowa Wielkopolskiego- Antonina Biczysko.  Młoda autorka napisała piękny list, w którym wyraziła swoje prośby do Świętego Mikołaja. Jego tekst dowodzi, że Antonina bacznie obserwuje aktualne wydarzenia na świecie, dostrzega problemy innych ludzi, zwierząt, całej naszej planety. Na uwagę zasługuje również bogaty język listu. Święty Mikołaj zawsze budzi wiele emocji. W dniu swojego święta nie oczekuje prezentów, ale sam je rozdaje. Być może spełni życzenia, które Antonina do niego skierowała. Jeżeli tak się stanie, świat na pewno będzie piękniejszy i lepszy. 

    Gratulujemy Antosi i życzymy wytrwałości w doskonaleniu talentu pisarskiego i zachowania w sercu wyjątkowej wrażliwości.  Opiekunem polonistą uczennicy jest Grażyna Krolek.

  Galeria - zobacz