Laureatki Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Opowiedz mi bajkę….”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-12-16 | Views: 160

 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego z Ostrowa Wielkopolskiego po raz kolejny była organizatorem Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Opowiedz mi bajkę…”. 

 

 

  Jest on skierowany do uczniów klas I- VIII.  Jury przyznaje nagrody w trzech kategoriach: klasy I- III, IV- VI, VII- VIII. Celem  wydarzenia jest inspirowanie dzieci i młodzieży do pisania własnych oryginalnych tekstów, rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Młodzi twórcy muszą napisać ciekawy utwór i wykonać do niego ilustracje. Organizatorzy konkursu   podkreślają, że ta przygoda z literaturą cieszy się w naszym mieście niesłabnącym zainteresowaniem. Uczennice ze Szkoły Podstawowej  nr 7 im. Józefa Bema zdobyły w konkursie cztery nagrody. Jest to sukces niebywały!  W kategorii klas IV-VI jury przyznało 3. miejsce Ninie Żuławskiej za bajkę ,,Senny świat”. Opiekunem polonistą uczennicy jest Danuta Żywica.

W kategorii klas VII- VIII jury przyznało 1. miejsce Klaudii Zaradnej za tekst ,,Kolorowe szczęście”, 2. miejsce Marcie Popiel za bajkę ,, Babcie są niezastąpione”, wyróżnienie Gabrieli Krakowskiej za utwór ,, Z pamiętnika dziadka….”. Opiekunem dziewcząt jest polonistka Grażyna Krolek. Nagrodą w konkursie są dyplomy i przepięknie wydane książki z utworami laureatów. Organizatorzy konkursu piszą, że to książeczka pełna inspirujących historii, przeżyć i przygód.

Serdecznie i gorąco gratulujemy naszym uzdolnionym dziewczętom. Życzymy dalszych wspaniałych pomysłów literackich. Życzymy również wszystkim pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

autor: Grażyna Krolek

Galeria - zobacz