Muzyczny talent „Siódemki”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-01-11 | Views: 653

Utalentowana siedmiolatka

Marta Popiel uczennica klasy I A ma zainteresowania muzyczne. Śpiewa od 5 roku życia, gra także na skrzypcach.

Swoje umiejętności rozwija i doskonali w szkole muzycznej. Odnosi sukcesy na ogólnopolskich festiwalach piosenki. Zajęła II miejsce w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży „Wesoła Pięciolinia 2014”. Zdobyła także wyróżnienie w III Ogólnopolskim festiwalu „Nasze piosenki”. Jednym z największych Jej osiągnięć jest zdobycie I miejsca w XV Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w kategorii do lat siedmiu. Konkurs ten odbywał się w dwóch etapach w siedmiu ośrodkach na terenie Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 130 osób z całego kraju. Uczestników oceniano w pięciu kategoriach wiekowych. Finał konkursu odbył się w Krakowie i zakończył się koncertem galowym, który był rejestrowany przez telewizję TVP ABC. Gratulujemy Marcie dotychczasowych sukcesów muzycznych i życzymy kolejnych!

autor: Dorota Lebda

Galeria-zobacz