Nagrody literackie dla uczennic z Siódemki

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2022-04-07 | Views: 169

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Gen. Józefa Bema  zostały nagrodzone i wyróżnione w różnorodnych konkursach literackich.

Wyniki konkursów zostały podane w minionych kilku dniach. Umiejętności językowe, prozatorskie, poetyckie i oratorskie przyczyniły się do tego, że dziewczęta z Siódemki odniosły sukcesy na poziomie międzyszkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Marta Popiel, uczennica klasy VIII, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Jest to konkurs przedmiotowy organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Marta wykazała się wiedzą na bardzo wysokim poziomie przechodząc jego kolejne trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Hanna Kuświk, uczennica klasy VII, otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim TURNIEJ BIAŁYCH PIÓR im. Ewy Gajowieckiej. Konkurs jest organizowany pod Patronatem Kuratora Oświaty w Poznaniu. Hania napisała pouczające opowiadanie z morałem, które zostało docenione przez jury składające się z literatów i krytyków literackich. Sukcesem dla Hani zakończył się również Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym zajęła II miejsce. Umiejętność pięknego czytania jest sztuką niezwykle trudną. Aby oczarować  słuchających, trzeba po mistrzowsku zinterpretować  tekst głosem.  Magdalena Rataj z klasy VII otrzymała III nagrodę w Powiatowym Konkursie POETYCKA WIOSNA. Magda udowodniła już niejednokrotnie, że potrafi pisać wiersze i należy do grona tych ,,którzy lubią poezję”. Do grona uzdolnionych dziewcząt należy również Nadia Kucharska z klasy VII, która zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Poetyckim ,,Muzyka Krzysztofa Komedy Trzcińskiego słowem malowana”. Nadia napisała wiersz, który w prostej i zwięzłej formie oddał geniusz muzyki Komedy. Pomysłowość i oryginalność pomysłów Nadii zasługuje na uwagę. Dokonania literackie uczennic z Siódemki cieszą i są godne uznania. Podziwiając umiejętności i talent  Marty, Hani, Magdy i Nadii wierzymy, że wrażliwość i humanizm są ciągle zaletami we współczesnym świecie. Opiekę polonistyczną nad uczennicami sprawuje Grażyna Krolek.

autor; Grażyna Krolek