Wyróżnienia w XXXVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim ,,O HERB GRODU CHRZANOWA”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2022-05-08 | Views: 179

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 uzyskały trzy wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie poetyckim.

Organizatorem był Miejski Ośrodek  Kultury i Sportu w Chrzanowie. Konkurs obejmował tematykę dowolną i związaną z Ziemią Chrzanowską. W wydarzeniu wzięli udział dorośli, młodzież i dzieci. Jury w składzie: Beata Anna Symołon- krytyk sztuki, redaktorka, animatorka kultury, Jolanta Kupiec- prezes Grupy Twórczej ,,Cumulus”, popularyzatorka poezji, Antoni Dobrowolski- poeta, dziennikarz, redaktor,  oceniło 336 utworów z całej Polski. Na uwagę jury zasłużyły teksty uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Ostrowa Wielkopolskiego. W gronie wyróżnionych znalazły się: Nina Smorawska i Magdalena Wypych z klasy IV i Magdalena Rataj z klasy VII. Dziewczęta napisały wiersze o różnorodnej tematyce. Opisywały świat przyrody, emocje związane z dorastaniem, problem obojętności wobec drugiego człowieka. Bardzo cieszy fakt, że młodzież tworzy swoją własną oryginalną  literaturę. Jednym z celów konkursu jest rozsławienie Ziemi Chrzanowskiej. Dwie Magdy i Nina zdobywając nagrody w ogólnopolskim konkursie, rozsławiły swoją Ziemię Ostrowską. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu literackiego pióra. Opiekunem polonistą dziewcząt jest Grażyna Krolek.