Uczennica „Siódemki” doceniona w XXXVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2022-05-21 | Views: 170

„Nie istnieje nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić.” Oscar Wilde

XXXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka 2022”, którego organizatorem była Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, okazał się niezwykle udany dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7.

Celem artystycznego przedsięwzięcia była prezentacja twórczości dzieci i młodzieży, a przede wszystkim rozwijanie wrażliwości artystycznej młodego pokolenia. Na konkurs, który skierowany był dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat, nadesłano blisko 600 prac z całej Polski. Jury obradujące w składzie Anna Tabaka - historyczka sztuki, Joanna Dudek – dyrektor artystyczny Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Janusz Lewandowski – artysta malarz oraz Adrian Kempa – artysta wizualny przyznało wyróżnienie w kategorii wiekowej 11 – 13 lat, uczennicy klasy siódmej Marcie Jamry. Praca Marty to przepełniony światłem obraz o ograniczonej gamie barwnej i oryginalnym ujęciu kompozycji, który powstał w technice farb akwarelowych. Dla młodej artystki to duże wyróżnienie i jednocześnie uhonorowanie jej talentu oraz motywacja do twórczej pracy, którą rozwija pod kierunkiem Violetty Lebdy.

Marcie gratulujemy i życzymy radości z odkrywania twórczych pasji!