Kolejny wokalny sukces uczennic „Siódemki”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-04-26 | Views: 740

Uczennice naszej szkoły Marta Popiel z klasy  I A i Weronika Gabryś z klasy V B odniosły sukces podczas Finału XIII Kaliskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, który odbył się Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Marta zajęła I miejsce w kategorii klas I-III za wykonanie piosenki „Koci wesoły świat”, a Weronika II miejsce w kategorii klas IV-VI. Weronika zaśpiewała piosenkę pt. „Makiawel”. Konkurs ten miał zasięg ogólnopolski. Do konkursu zgłosiło się 100 uczestników z całej Polski a do finału zakwalifikowało się 48 uczestników z 7 województw. Finalistów oceniało profesjonalne Jury pod kierunkiem prof. Andrzeja Ryłko, Adama Prucnala - muzyka, instrumentalisty oraz Jacka Wójcickiego - absolwenta krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Gratulujemy naszym uczennicom dotychczasowych sukcesów muzycznych i życzymy dalszych!

autor: Dorota Lebda