Międzynarodowy Konkurs Matematyczny – „ Matematyczny Kangur 2015”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-05-10 | Views: 700

W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do zawodów matematycznych o tytuł laureata XXII edycji tego prestiżowego , na miarę międzynarodową, konkursu .

Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie rywalizowali w potyczkach logicznego myślenia w dwóch grupach – kategoriach wiekowych: Maluch ( klasy III i IV) i Beniamin( klasy V i VI). W grupie wiekowej Maluch wyróżnienie otrzymał TOBIASZ GRZESIAK z klasy IVb a w grupie wiekowej Beniamin wyróżnienie otrzymali MARCIN LISIK , KAROL ŻYMEŁKA  i JAN URBANIAK  z klasy VIa. Dwóch uczniów z klasy Va – ADAM HYBSZ i JAKUB MIELCZAREK  uzyskując 143,75 punktów na maksymalnie do zdobycia 150 punktów zostali LAUREATAMI XXII edycji MKM KANGUR !!!
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy a wyróżnionym uczniom i laureatom życzymy następnych wielkich osiągnięć w rywalizacjach konkursowych nauk ścisłych.
Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki.
                                                                                                        Immanuel Kant

autor; Aleksandra Nowakowska