Podsumowanie konkursu ekologicznego „Region, w którym mieszkasz”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-05-29 | Views: 776

26 maja 2015 r w nadleśnictwie Antonin odbyło się podsumowanie XII edycji powiatowego konkursu ekologicznego „Region, w którym mieszkasz” pod hasłem „Moje drzewo”.

Zebrane dzieci i opiekunów przywitała pani prezydent Beata Klimek, życząc wszystkim uczestnikom wygranej i wielu miłych wrażeń. Następnie komisja konkursowa odczytała laureatów, wśród których znalazło się aż 7 uczniów „Siódemki”. II miejsce zajęli - Marcin Lisik, Gabriela Blandzi, III miejsce – Dominika Falb, Cyprian Stodolny, a wyróżnienie otrzymali – Kai Farley, Mikołaj Binek i Barbara Janicka. Po rozdaniu nagród zaproszeni goście wraz z dziećmi zasadzili pamiątkowy dąb, a następnie uczniowie wzięli udział w „żywej lekcji przyrody” w Rezerwacie Wydymacz. Na koniec przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Do konkursu uczniowie przygotowywali się przez 7 miesięcy. Tyle czasu zajęła obserwacja wybranego przez siebie drzewa i szczegółowa dokumentacja własnych badań. O „Moich drzewach” powstały przepiękne albumy pod kierunkiem nauczycielek przyrody – p. Małgorzaty Wieczorek i p. Violetty Lebdy.
 autor: Małgorzata  Wieczorek

Galeria-zobacz