Uroczyste spotkanie laureatów konkursów wojewódzkich w Ratuszu Miejskim

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-06-20 | Views: 779

19 czerwca 2015 roku w Sali Kolumnowej Ratusza Miejskiego odbyło się uroczyste spotkanie Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek z laureatami konkursów wojewódzkich.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości była Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Marlena Maląg, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, opiekunowie uczniów ,rodzice, przedstawiciele Biura Prasowego Urzędu Miejskiego oraz główni bohaterowie spotkania – najlepsi uczniowie ostrowskich szkół. Prezydent Miasta powitała serdecznie wszystkich zebranych ,następnie wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom oraz ich nauczycielom. Dokonania uczniów i ich krótka charakterystyka pokazane były w postaci prezentacji multimedialnej. Na uwagę zasługuje fakt, iż pani Beata Klimek gratulując uczniom, do każdego zwracała się w sposób indywidualny i bardzo osobisty. Wyrażała nadzieję ,że młodzi zdolni ostrowianie będą chcieli w przyszłości pozostać w swoim mieście. Wśród grona najlepszych znalazła się uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 7- Aleksandra Kupczyk. Ola jest uczennicą klasy szóstej. Posiada liczne zainteresowania i pasje. Potrafi  pisać oryginalne teksty literackie, osiąga sukcesy sportowe ,jest uzdolniona muzycznie. Dzięki swoim talentom w roku szkolnym 2014/2015 została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, uzyskała wyróżnienia w Wojewódzkim Turnieju Białych Piór oraz w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im.ks.Jana Twardowskiego.Oli podczas uroczystości towarzyszyła pani Urszula Twardowska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Grażyna Krolek –nauczycielka języka polskiego. Miłą niespodzianką dla wszystkich gości zaproszonych do Ratusza Miejskiego był wspaniały tort i krótkie spotkanie przy kawie i herbacie. Uroczystość w Ratuszu będzie na pewno wydarzeniem, które uczniowie zachowają w swojej pamięci.

autor: Grażyna Krolek

Galeria-zobacz