Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-01-07 | Views: 724

21 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Wzięło w nim udział 18 solistów występujących w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI. Wokalistów oceniało profesjonalne jury w składzie: Aleksandra Kiełb-Szawuła (przewodnicząca), ksiądz Łukasz Poczekaj, Charlotte Krӓmer i Michał Szpajda. Wykonawcy zaprezentowali przede wszystkim tradycyjne polskie kolędy, ale także pastorałki i piosenki świąteczne. Wśród uczniów klas I-III jurorom najbardziej przypadła do gustu interpretacja Marty Popiel z klasy 2a, II miejsce otrzymała Agata Grobelna również z klasy 2a, natomiast na III miejscu znalazła się uczennica klasy 2f – Zuzanna Kasprzak. W kategorii uczniów klas IV-VI zwyciężyła Weronika Gabryś z klasy 6b, II miejsce otrzymała Maria Kupczyk z klasy 4d, III miejsce – Magdalena Walczak z 6b. Jury podkreśliło wysoki poziom wykonawczy wszystkich uczestników konkursu, a także podziękowało za stworzenie miłej świątecznej atmosfery. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, natomiast laureaci zostali uhonorowani dyplomami, upominkami zakupionymi dzięki Radzie Rodziców oraz otrzymali płyty „Pastorałki Oli Kiełb” ufundowane przez przewodniczącą jury. Konkurs zakończył krótki recital Aleksandry Kiełb-Szawuły, która wykonała swoje autorskie pastorałki z towarzyszeniem chórku szkolnego oraz wspólne kolędowanie, w którym wzięli udział wszyscy członkowie jury z uczestnikami konkursu i publicznością. Laureatki pierwszych miejsc w obu kategoriach, czyli Marta Popiel i Weronika Gabryś będą reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”, który odbędzie się 11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 11. Życzymy powodzenia!

Konkurs przygotowały: Maria Kuczer-Dobiszewska i Justyna Wojtkowiak

autor: Justyna Wojykowiak