Walentynkowe wiersze miłosne nagrodzone…

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-02-10 | Views: 663

10 lutego w gmachu Biblioteki Głównej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste spotkanie  laureatów Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Walentynkowy wiersz miłosny”.

W konkursie wzięło udział 85.uczestników,nadesłano 90 utworów poetyckich. Organizatorzy rozpatrywali nadesłane teksty w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, licea i osoby dorosłe. W każdej kategorii przyznano trzy główne nagrody i jedno wyróżnienie. Konkurs na poezję, której tematem były rożne postaci miłości , okazał się bardzo szczęśliwy dla młodych poetek ze Szkoły Podstawowej nr 7.Uczennica klasy IV a Natalia Pokrywa zdobyła II miejsce za wiersz ,,Zaproszenie”. Julia Trześniewska, uczennica klasy V a ,otrzymała wyróżnienie za wiersz ,,Sowa”. Jury konkursu przedstawiało recenzję każdego nagrodzonego tekstu. Dziewczęta z Siódemki otrzymały pochwałę za oryginalność języka, mądre przemyślenia .Atrakcją uroczystości  było to, że wszystkie utwory zostały odczytane przez aktorów z Ostrowskiego Centrum Kultury. Niektóre interpretacje okazały się bardzo zabawne i zaskakujące, nawet dla samych twórców. Spotkanie w bibliotece ostrowskiej było ciekawe i atrakcyjne dla wszystkich zaproszonych gości. Miłym akcentem był recital zespołu jazzowego. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Biblioteka to takie miejsce, w którym miło się słucha poezji i dobrej muzyki. Półki pełne książek nastrajają pozytywnie duszę i poruszają wyobraźnię. Opiekunem polonistą Natalii i Julii jest Grażyna Krolek.

autor: Grażyna Krolek