Laureatki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego dla Dzieci i Młodzieży

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-02-17 | Views: 589

,,Bez granic”

13 lutego 2016 roku w Młodzieżowym Ośrodku Kultury  Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbyła się uroczystość podsumowania XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ,,Bez granic”.

Koordynatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest poeta Antoni Dobrowolski. Jest to twórca, który debiutował na łamach ,,Życia Literackiego”. Wydał wiele tekstów, które poruszają problemy filozoficzne i etyczne. Został nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej. Antoni Dobrowolski otrzymał również Medal Wdzięczności za wspieranie twórczości osób niepełnosprawnych. Jury konkursu pod kierownictwem poety nagrodziło w kategorii szkół podstawowych dwie młode poetki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IV a Natalia Pokrywa za wiersz ,,Harmider w piórniku”. Wyróżnienie uzyskała Antonina Bielska z klasy V a za wiersz ,,Mój magiczny świat”. Uczennice zostały docenione za niebywałą wrażliwość i wyobraźnię. Antoni Dobrowolski zauważył, że dziecku trudno jest wyrazić emocje w krótkiej formie wiersza, a dziewczęta z Ostrowa  uczyniły to w doskonałym stylu. Celem konkursu ,,Bez granic” jest promowanie młodych talentów literackich i możliwość  zaprezentowania ich przed szerszym gronem czytelników. Efektem tych działań jest nawiązywanie poetyckich kontaktów i przyjaźni oraz dzielenie się swoja twórczością z innymi. Spotkanie w Chrzanowie było niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich młodych ludzi piszących wiersze. Mieli oni możliwość spotkania się i skonfrontowania swoich pomysłów  na wyrażanie świata i siebie. Nagrody dla dziewcząt z naszego miasta są dowodem na to, że ostrowska młodzież jest uzdolniona i mądra. Warto zachęcać ją zatem do rozwijania talentów i skrywanych czasami pasji. Poezja daje szansę na oryginalne pokazanie bogactwa myśli i przeżyć młodego człowieka. Serdecznie gratulujemy Natalii i Antoninie! Opiekunem uczennic jest polonistka  Grażyna Krolek..

autor: Grażyna Krolek