II etap XVIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-03-03 | Views: 667

„Mistrz ortografii”

„Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz”.

Janusz Korczak

Drugi etap XVIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii” odbył się 2 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5.  Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Krajowej Rady Języka i Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Celem konkursu jest wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni, wyłonienie mistrzów ortografii, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji, rozbudzanie ambicji uczniów oraz kształtowanie zasad szlachetnego współzawodnictwa. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy w I etapie, etapie szkolnym zrobili najmniej błędów ortograficznych. Byli to: Milena Żurawska z klasy drugiej „b”, Julia Tomalak z klasy trzeciej „a” i Wiktor Bamberski z klasy trzeciej „b”. Nasi reprezentanci z wielkim zapałem i ambitnie podeszli do rozwiązania testu  z ortografii i interpunkcji oraz zasad wyjaśniających pisownię ortograficzną. Duże gratulacje należą się Milence, gdyż była ona jedną z nielicznych drugoklasistek i poradziła sobie zupełnie dobrze. Bardzo cieszymy się, że „Siódemka’ też ma swojego reprezentanta w III etapie finałowym, a jest nią Julia Tomalak z klasy trzeciej „a”. Uczennicę do konkursu przygotowywała Alicja Baranek.

Gratulujemy Julce i życzymy powodzenia w trzecim etapie!

autor: Alicja Baranek