Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lekturze

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-03-09 | Views: 641

Z lekturą za pan brat

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lekturze pod hasłem „Z lekturą za pan brat” odbył się 3 marca br. w Szkole Podstawowej nr 13.

Jest on skierowany do uczniów klas I – III. Nasza szkoła jak co roku wzięła w nim udział i reprezentowali ją uczniowie z każdej grupy wiekowej. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród dzieci zamiłowania do lektury, upowszechnianie czystości i kultury języka polskiego oraz stwarzanie dzieciom możliwości trafnej oceny własnych wiadomości i umiejętności. Uczniowie z klasy pierwszej wykonują zadania w dwóch turach. W pierwszej turze wykonują zadania w formie zabawowej, a do drugiej tury przechodzą uczniowie z najwyższą liczbą punktów i odpowiadają na wylosowane przez siebie pytania. Klasy drugie i trzecie piszą 60 minutowy test z wiedzy na temat poznanych lektur. Uczennica klasy III „a” Julia Tomalak reprezentuje „Siódemkę już trzeci rok. W klasie pierwszej zajęła II miejsce, w drugiej pierwsze, a teraz w trzeciej drugie miejsce. Ale to nie jedyne miejsce w tym konkursie. Uczennica klasy drugiej „a” Agata Grobelna wywalczyła trzecie miejsce. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe i dyplomy i nagrody książkowe. Julkę przygotowywała Alicja Baranek, a Agatkę Dorota Lebda.

Gratulujemy naszym uczennicom Julce i Agatce zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

autor: Alicja Baranek