Siódemka w tartaku

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-11-11 | Views: 775

 

Realizując projekty: „Otwarta firma’ oraz szkolny projekt „Książka skarbnicą wiedzy” młodsze nasze dzieci z klasy I a, I b i III a pojechały do Świecy do firmy meblowej pana Tadeusza Doktór, aby na żywo obejrzeć pracę ludzi podczas wytwarzania mebli sosnowych.

 

 

  Firma Doktór prowadzi własny, ogromny tartak produkujący na miejscu materiał potrzebny do wyrobu szaf, łóżek, witryn, komód. Prowadzą oni kooperację z dostawcami drewna oraz odbiorcami gotowych produktów nie tylko w Polsce, ale i za granicą: w Niemczech, Belgii, Holandii, USA i Izraelu. Dzięki uprzejmości kierownictwa firmy dzieci obejrzały przyjazd bali sosnowych (dłużycy) i ich składowanie, cały ogromny trak tnący tę sosnową dłużycę poprzez pracę ludzi w stolarni, lakierni i montaż gotowych elementów. Wszyscy zobaczyliśmy maszynę odprowadzającą trociny, maszynę okorowującą pnie sosnowe, maszynę przenoszącą pnie do traka. Zwiedziliśmy także część wyprzedażową mebli oraz mogliśmy wypróbować miękkość materacy. Tartak zwiedzaliśmy grupami, więc dla oczekujących dzieci przygotowano miejsce do zabawy i zjedzenia posiłku. Cała nasza grupa została niezwykle miło i ciepło powitana przez samego szefa firmy pana Tadeusza Doktór, bowiem byliśmy pierwszą grupą, która zainteresowała się pracą na tartaku i wytwórstwem mebli.  Przed odjazdem spotkała nas miła niespodzianka; otrzymaliśmy drobne, ale ładne upominki od firmy. Serdecznie dziękujemy firmie Doktór za umożliwienie uczniom zdobycia wiedzy na temat pracy na tartaku oraz różnorodnego wykorzystania drewna.

Opiekunkami dzieci podczas wycieczki były wychowawczynie: Renata Wilkowska-Koperdowska – klasa i b, Dorota Lebda – klasa III a i Alicja Baranek.

 autor: Alicja Baranek

 Galeria - zobacz