Wycieczka do zakładu pracy

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-11-16 | Views: 998

POZNAJEMY ZAWODY

Wycieczka klasy VIB

W dniu 15.11.2016r. klasa 6b wybrała się do firmy PPG DECO POLSKA w Lewkowcu w ramach projektu " Przedsiębiorczość"

Właścicielem firmy jest amerykański koncern. Firma jest jednym z większych producentów farb wodorozcieńczalnych.

Uczniowie mogli przyjrzeć się pracy fachowców np. z działu  badawczo rozwojowego, którego to prace doprowadziły do stworzenia produktów łatwych w aplikacji i bezproblemowych w użytkowaniu. Była to okazja do zobaczenia jak wygląda zakład przemysłowy podczas normalnego dnia pracy.

Celem wycieczek do zakładów pracy jest przede wszystkim wskazanie zastosowania zdobytej w szkole wiedzy w rzeczywistym środowisku jakim jest zakład pracy. Wizyta uczniów w zakładzie produkującym farby była wspaniałą okazją do zapoznania się z nowoczesnym parkiem maszynowym w zakładzie pracy jak również rozwijania zainteresowania daną dziedziną wiedzy.

Celem projektów z zakresu przedsiębiorczości jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Dziękujemy koordynatorowi projektu pani V.Lebdzie za możliowść zwiedzenia zakładu pracy.

Galeria zdjęć- zobacz