Poznajemy zawody w miejscu pracy

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-11-19 | Views: 948

Realizacja projektu "Otwarta firma"

W piątek 18.listopada uczniowie klasy III b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Wyjście realizowane było w ramach programu: Otwarta firma. Uczniów, słodkim poczęstunkiem, powitali sierżanci sztabowi:  Adriana Markowska oraz Damian Remblewski. Na początku wizyty, wszyscy zostali zaproszeni do edukacyjnej i niezwykle kolorowej „Policyjnej Sali Profilaktycznej". Tam uczestnicy wycieczki pochwalili się przed komendantem Policji podinsp. Zbigniewem Raczakiem, senatorem RP Łukaszem Mikołajczykiem oraz pracownikami Policji,  znajomością przepisów ruchu drogowego i  ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Bezbłędnie udzielali odpowiedzi na zadawane przez policjantów pytania, ale również mieli wiele swoich pytań, na które cierpliwie odpowiadali policjanci. Dzieci mogły doświadczyć osobiście jak czuje się ktoś, kto ma na rękach kajdanki. Po zajęciach w sali, dzieci wyruszyły na poszukiwanie dalszych wrażeń. Zobaczyły „niebieski pokój” i dowiedziały się do czego on służy. Miały możliwość sprawdzenia jak działa lustro weneckie, czym zajmuje się policjant i na czym polega jego praca. Sporo radości wśród dzieci, wywołała możliwość zobaczenia samochodów policyjnych od środka. Na zakończenie każdy z uczestników miał pobrane odciski palców, które na pamiątkowej kartce zostały zaniesione  do szkoły. Wycieczka wywarła na dzieciach duże wrażenie. Były bardzo zainteresowane wszystkim co wokół mogły zaobserwować. Aby zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie każdy z uczestników otrzymał odblask, który z pewnością przyda się podczas powrotu do domu ze szkoły w czasie jesiennych, pochmurnych  dni. Za gościnność i serdeczne przyjęcie, uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą Bogną Roszyk bardzo dziękują Pani Adrianie Markowskiej i Panu Damianowi Remblewskiemu oraz wszystkim pracownikom Policji, którzy przyczynili się do wzbogacenia wiedzy uczniów na temat ważnej i odpowiedzialnej pracy policjanta.

autor: Bogna Roszyk