Otwarta firma

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-11-23 | Views: 608

Wizyta uczniów klasy 5b w ZAP-KOOPERACJA

W dniu 21 listopada uczniowie wraz z opiekunami udali się do Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim mieszczącym się przy ulicy Wolności. 

 

 

 Uczniowie dowiedzieli się, że firma zajmuje się m.in. obróbką mechaniczną blach i jest producentem oraz dostawcą szerokiej gamy wyrobów blaszanych, takich jak : skrzynki metalowe, pulpity i szafy sterownicze, obudowy maszyn tokarskich itp. Uczniów po zakładzie oprowadzał pan Stefan Kucharski oraz Inspektor BHP pani Katarzyna Mrozińska . Dzieci usłyszały krótką historię powstania zakładu, a następnie udały się na halę produkcyjną, gdzie zobaczyły jak pracują m.in. zrobotyzowane prasy wykrawające, laserowe wycinarki, roboty spawalnicze oraz centra obróbki mechanicznej.  Uczniowie widzieli proces pakowanie produktów oraz dowiedziały się, że ZAP-KOOPERACJA współpracuje z klientami z m.in. Anglii, Francji, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii oraz wieloma innymi państwami. 

Dużym zaskoczeniem dla uczniów było to, iż większość maszyn pracuje samodzielnie. Pan Stefan Kucharski podkreślał, że aby taka maszyna mogła samodzielnie i sprawnie pracować musi być odpowiednio zaprogramowana. I zachęcał uczniów do nauki matematyki i programowania, aby w przyszłości móc tworzyć i programować takie maszyny. Nasi uczniowie już poznają malutkimi kroczkami programowanie na zajęciach komputerowych.

Dziękuję Zarządowi Zap-Kooperacja, za możliwość wizyty w zakładzie oraz Panu Stefanowi Kucharskiemu i Pani Katarzynie Mrozińskiej za pokazanie uczniom zakładu.

autor: Marta Smółka

 Galeria - zobacz