W gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Otwarta Firma 2015”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-12-11 | Views: 818

Najaktywniejsza szkoła 2015

Szkoła Podstawowa nr 7 wzięła udział w programie „Otwarta firma 2015” i w ten sposób stworzyła uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.

Poprzez kontakt z przedsiębiorstwami, potencjalnymi pracodawcami młodzi ludzie mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, na czym polega działalność firm oraz mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach ich przydatności i rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Dzięki praktycznemu nauczaniu przedsiębiorczości uczniowie lepiej zrozumieli zależności ekonomiczne rządzące na lokalnym rynku pracy. Dla firm i instytucji udział w programie był możliwością promocji przedsiębiorstwa oraz zachęcenia uczniów do związania swojej zawodowej przyszłości z rodzinną miejscowością. Zainteresowanie uczniów przedsiębiorczością oraz współpraca ze środowiskiem pracodawców została nagrodzona przyznaniem szkole tytułu „Najaktywniejszej Szkoły 2015" w ogólnopolskim konkursie towarzyszącemu projektowi „Otwarta firma” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego  organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. O wysokiej randze sukcesu naszej szkoły świadczy fakt, że w Polsce wyróżnionych zostało tylko 20 szkół podstawowych.