OTWARTA FIRMA

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-11-20 | Views: 627

 

17 listopada uczniowie klasy V s po raz kolejny wybrali się na wycieczkę by w ramach programu „Otwarta firma” zapoznać się jak funkcjonują tutejsze zakłady pracy.

 

 

  Tym razem odwiedziliśmy firmę ZAP –KOOPERACJA w Ostrowie Wielkopolskim, która zajmuję się obróbką mechaniczną blach i jest producentem oraz dostawcą szerokiej gamy wyrobów blaszanych np.: skrzynki metalowe, pulpity i szafy sterownicze, obudowy maszyn tokarskich itp. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak maszyny są sterowane oraz programowane. Każda maszyna pracująca samodzielnie musiała być odpowiednio zaprogramowana przez specjalistów.  Zrobotyzowane prasy wykrawające, laserowe wycinarki, roboty spawalnicze oraz centra obróbki mechanicznej to tylko niektóre maszyny, których pracy mogli przyjrzeć się nasi uczniowie. Pan Stefan Kucharski przedstawił specyfikę pracy zakładu oraz opowiedział o współpracy z wieloma państwami, do których pakowane produkty są wysyłane. 

Dziękujemy za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację naszych dzieci firmie ZAP – KOOPERACJA oraz Panu Stefanowi Kucharskiemu za przekazanie naszym uczniom tylu cennych informacji.

autor: Bartłomiej Kryjom

 Galeria - zobacz