,,WIZYTA STRAŻAKA”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-11-26 | Views: 642

 

W piątek 24 listopada, na zaproszenie klasy IIa przybył na zajęcia  rodzic, Pan Maciej Wojciechowski- strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

 W jego ramach zorganizowana została wycieczka edukacyjna do firmy PPG DECO POLSKA w Lewkowcu . Firma jest producentem wiodących na polskim rynku farb wodorozcieńczalnych.

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć urządzenia technologiczne linii produkcyjnej, dowiedzieli się, jakie surowce stosowane są w procesie produkcji oraz jak przebiega proces chemiczny do produkcji wyrobów. Odwiedzili dział badawczo-rozwojowy, którego to prace doprowadziły do stworzenia produktów łatwych w aplikacji i bezproblemowych w użytkowaniu. Należy nadmienić, że ze względu na stosowanie nowoczesnych technologii zakład jest w pełni przyjazny dla środowiska. Realizacja programu umożliwiła uczniom zapoznanie się z specyfiką działalności firmy z głównymi elementami działań marketingowych, prawami i obowiązkami pracowników, a także możliwościami zatrudnienia, co pozwala uczniom zaplanować dalsza edukację. 

Galeria - zobacz