Otwarta firma

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2014-11-23 | Views: 840

Uczniowie klasy I A w Lecznicy dla Zwierząt

Uczniowie klasy I A pod opieką wychowawczyni udali się na wycieczkę do Lecznicy dla Zwierząt przy ulicy Różanej.

Wycieczka ta odbyła się w ramach projektu „Otwarta firma – poznajemy zawody w miejscu pracy”. Lekarz weterynarii pan Grzegorz Mróz opowiedział o swojej pracy związanej z czuwaniem nad zdrowiem zwierząt (szczególnie psów i kotów). Zapoznał  nas z podstawowymi potrzebami zwierząt oraz z obowiązkami opiekuna. Uświadomił wszystkim, że człowiek ponosi odpowiedzialność za hodowane przez siebie zwierzę.  Oprowadził nas po pomieszczeniach lecznicy. Zobaczyliśmy gabinet zabiegowy, diagnostyczny i salę przyjęć czworonożnych pacjentów.  Zostaliśmy także zapoznani ze sprzętem, który ułatwia pracę weterynarza i pomaga w postawieniu prawidłowej diagnozy. Widzieliśmy między innymi aparat USG, RTG, specjalistyczne stoły. Byliśmy także świadkami  przyjęcia pacjenta. Obserwowaliśmy lekarza podczas pracy. Widzieliśmy, jak lekarz przeprowadził wywiad z opiekunami, zbadał zwierzę, postawił diagnozę, zapisał lekarstwa a także zaszczepił psa. Dziękujemy właścicielowi lecznicy za miłe przyjęcie, wyczerpujące odpowiedzi na ciekawe pytania uczniów oraz pamiątkowe widokówki, które będą przypominały uczestnikom wycieczki o wizycie w gabinecie i konieczności szczepienia zwierząt.

Galeria-zobacz

autor: Dorota Lebda