„Otwarta firma – poznajemy zawody w miejscu pracy”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2014-11-23 | Views: 900

Pierwszaki poznają specyfikę pracy lekarza weterynarii

W ramach projektu „Otwarta firma – poznajemy zawody w miejscu pracy”, uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni Bogny Roszyk w dniu 13.11.2014r. udali się do Lecznicy Zwierząt, która znajduje się przy ulicy Różanej.

Uczniowie zostali zapoznani przez właściciela lecznicy Pana Grzegorza Mroza, ze specyfiką pracy lekarza weterynarii. Dowiedzieli się między innymi, jak należy dbać o zwierzęta, które posiadają w domu i co należy do obowiązku dobrego opiekuna zwierzątka. Największym zainteresowaniem cieszył się sprzęt, który służy do diagnostyki zwierząt. Uczniowie zobaczyli między innymi: aparat USG, RTG, specjalistyczne stoły oraz szafki z medykamentami dla chorych czworonogów. Następnie uczniowie stawiali wiele pytań związanych z codzienną pracą weterynarza, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec tej miłej wizyty na uczniów czekał słodki upominek, oraz pamiątkowa kartka z malutkim szczeniaczkiem.

Galeria-zobacz

autor: Bogna Roszyk