WYCIECZKA DO MUZEUM PIEKARSTWA W PLESZEWIE

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-11-22 | Views: 1074

Poznajemy zawody w ramach programu "Otwarta firma"

W dniu 21 listopada klasa Id pod opieką pani Iwony Kasperek oraz pani Moniki Linki, udała się na wycieczkę do Muzeum Piekarstwa w Pleszewie.

Tutaj powitało nas motto: „Bądź dobry jak chleb” zawieszone nad starą reklamą dawnej cukierni. Dzieci odbyły ciekawą lekcję w muzeum, a przy tym poznały historię wypieku chleba na podstawie filmu „Od ziarenka, do bochenka”, poznały używane kiedyś sprzęty, służące do jego wypieku  oraz samodzielnie wykonały bułeczki z przygotowanego wcześniej ciasta. Tutaj „od kuchni” uczniowie poznali zawód piekarza. Każdy z nich na chwilę stał się piekarzem, a po otrzymaniu kęsa ciasta, tworzył z niego swoje arcydzieło. Taką oryginalną i smaczną pamiątkę dzieci zabrały jako poczęstunek dla najbliższych do domu.

Dzieci nauczyły się nie tylko, jak powstaje chleb, ale i szacunku do niego!

autor: Iwona Kasperek