Warsztaty doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości w ramach programu „Otwarta Firma”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-11-25 | Views: 1146

Wybór ścieżki edukacyjno – zawodowej wymaga planowania oraz informacji niezbędnych do dokonania właściwych wyborów.

Aby ułatwić uczniom określenie swoich zainteresowań i rozpoznania własnych predyspozycji zawodowych jako ważnego czynnika planowania swojej kariery zawodowej dla uczniów klas siódmych zostały przygotowane warsztaty w ramach współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Adrianę Poznańską certyfikowanego doradcę zawodowego i miały na celu między innymi umożliwienie i przygotowanie młodzieży do świadomego i trafnego wyboru ścieżki rozwoju zawodowego, zdobycia istotnej wiedzy o sytuacji i prognozach na rynku pracy oraz zasadach na nim rządzących. Zajęcia dostarczyły uczniom nowych doświadczeń i wzbogaciły ich wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.