Wycieczka do piekarni

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-11-24 | Views: 746

Program Otwarta Firma

W ramach programu „Otwarta firma” uczniowie klasy I c udały się na wycieczkę do piekarni państwa Zenona i Krystyny Wieczorek przy ulicy Odolanowskiej.

 

Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby wypieku ciastek,  służyli informacjami na temat wypieku chleba. Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromne magazyny z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb.  Wycieczka po piekarni zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Zenonowi i Krystynie Wieczorek  oraz Pracownikom Piekarni za życzliwe przyjęcie, za gościnność oraz za przekazanie informacji o tajnikach piekarskiego rzemiosła.

 Galeria-zobacz