Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-11-27 | Views: 870

Uczniowie wzbogacają swoją wiedzę

W ramach programu „Otwarta firma”  poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy.

Uczniowie  odwiedzają zakłady pracy w okolicy , gdzie otrzymują podstawowe informacje o danym przedsiębiorstwie. Zapoznają się z technologią wytwarzanych tam produktów i udziałem pracowników w tym procesie. Poznają też specyfikę danej firmy . Uczniowie z klasy IV c  ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 24.11.2015 r. odwiedzili  w swojej okolicy Spółdzielnię Inwalidów "Nadzieja" - Zakład Pracy Chronionej  przy ulicy Kwiatowej 30 .W zakładzie  pracują osoby niepełnosprawne, które dzięki zatrudnieniu czują się potrzebne i docenione. Pewną  grupę pracowników stanowią osoby z niepełnosprawnością ruchową,  niedowidzące czy z ubytkiem słuchu. Spółdzielnia jest  przedsiębiorstwem  o wieloletniej tradycji produkcyjnej  i należy do liczących się w kraju producentów  odzieży roboczej i ochronnej. Uczniowie zobaczyli  jak wygląda praca w różnych działach i na różnych stanowiskach.  Pan Prezes Zarządu  Włodzimierz Sosnowski wspólnie z pracownikami  przygotował dla uczniów  niespodziankę w postaci świec, które mogli ozdobić elementami świątecznymi , zapakować i zabrać  dla najbliższych. Spotkanie  było  lekcją tolerancji wrażliwość, akceptacji dla drugiego człowieka.

autor: Marzena Czapracka

Galeria-zobacz