18 kwietnia 2024   
 Młodzieżowa przedsiębiorczość

W Muzeum Piekarstwa Vogt w Pleszewie

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-10-29 | Views: 905

Otwarta firma

Dzieci z klasy 1 A wraz z wychowawczynią Alicją Baranek oraz panią Dorotą Sawicką udały się do Muzeum Piekarstwa Państwa Grażyny i Tomasza Vogt w Pleszewie. 

 

 

  Był to wyjazd nie tylko pod kątem realizacji projektu „Otwarta firma” – poznajemy zawody w miejscu pracy, ale również integracja zespołu uczniowskiego poza środowiskiem szkolnym. W muzeum przywitała nas pani, która zaprosiła dzieci do ogromnego stołu i zaprezentowała różne kształty bułeczek jakie można lepić z ciasta drożdżowego. Dzieci po umyciu rąk i założeniu fartuszków przystąpiły do pracy i z wielkim zapałem nadawały kształt i formę swoim słodkim bułeczkom. Powstały ślimaki, warkocze, precle i ciastka z dziurką. W czasie kiedy bułeczki wypiekały się w piecu dzieci obejrzały film edukacyjny „Od ziarenka do bochenka” ze szczególnym zwróceniem uwagi na znaczenie chleba w życiu człowieka i szacunek jakim go darzą wszyscy ludzie. W Muzeum Piekarstwa jest wiele ciekawych eksponatów związanych z wypiekiem chleba np. stary piec chlebowy, łopata do wkładania bochnów, są narzędzia, którymi w dawnych odległych czasach ludzie posługiwali się uprawiając zboże i zbierając je z pola. W oknach są piękne witraże przedstawiające najważniejsze święta i wypieki z nimi związane.  Dzięki uczestnictwie w wycieczce dzieci poznały trudną pracę rolnika oraz piekarza, wzięły czynny udział w tworzeniu własnej słodkiej bułeczki i zobaczyły wiele ciekawych przedmiotów, których dziś nikt już nie używa, a które były bardzo potrzebne w innym stuleciu. Wycieczka pokazała też, że dzieci potrafią odnaleźć się poza środowiskiem klasowym, przyswajać nową wiedzę i dobrze się bawić.

Organizatorzy wycieczki dziękują Państwu Grażynie i Tomaszowi Vogt za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w ciekawych warsztatach i zwiedzeniu muzeum.

 autor: Alicja Baranek

Galeria - zobacz  Return
  Szukaj   

 

_____________________

Opieka stomatologiczna

--------------------------------------------

...

.......................................................

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty


______________________

 

 

______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________