1 grudnia 2022   
 Konkursy

Sukces naszej drużyny piłkarskiej w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2015-10-13 | Views: 603

 

8 października br. reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej (chłopcy – rocznik 2004) zwyciężyła w finale Wojewódzkiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. To niezwykły sukces, z którego się bardzo cieszymy.

 

  W rozgrywkach, które odbyły się w Zbąszyniu koło Poznania uczestniczyli zwycięzcy półfinałów wojewódzkich – 8 najlepszych drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach – każdy z każdym – i miały wyłonić zwycięską drużynę, która zagra w finale w Warszawie. W grupie przeciwnikami  naszego zespołu byli reprezentanci: Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, Szkoły Podstawowej z Trzcianki i  Szkoły Podstawowej nr 54 z Poznania. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Po pokonaniu pozostałych przeciwników o wyjściu z grupy miał zadecydować mecz z drużyną z Poznania. Pojedynek był bardzo dramatyczny, niestety zakończył się remisem, dlatego zawodnicy przystąpili do egzekwowania rzutów karnych. Niestety rozstrzygnięcie było korzystne dla drużyny ze szkoły nr 54 z Poznania. Nasi chłopcy mieli walczyć o trzecie miejsce. Po weryfikacji zgodności z regulaminem turnieju zgłoszeń poszczególnych szkół zespół z Poznania został zdyskwalifikowany. Tym samym drużyna naszej szkoły awansowała do finału tego etapu rozgrywek i zagrała mecz ze świetną drużyną z Kościana. Spotkanie było bardzo zacięte, a walka trwała do ostatnich minut. Ostatecznie drużyna SP7 wygrała 2:0, tym samym awansując do finałów w Warszawie. 

I miejsce w  Wojewódzkim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP zdobyła drużyna w składzie: Mikołaj Binek, Szymon Czarnota, Adam Dominik, Kai Farley, Wiktor Jarosik, Patryk Jaśkiewicz, Jakub Krawczyk, Krystian Płóciennik, Bartosz Pryczak, Kacper Zdunek. Do sukcesu zespołu przyczynił się także grający we wcześniejszych etapach Jakub Depiak. Opiekunami drużyny byli trenerzy: Dawid Borusiak i  Grzegorz Jankowski. 

Osobne podziękowania należą się rodzicom zawodników raz pani Dyrektor Urszuli Twardowskiej, wspierającym naszych utalentowanych zawodników.

Wielki finał odbędzie się w najbliższy weekend na Stadionie Torwar w Warszawie. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Galeria-zobaczReturn
  Szukaj   

 

_____________________

Opieka stomatologiczna

--------------------------------------------

...

.......................................................

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty


______________________

 

 

______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________